تولید محتوای مناسب برای صفحات توضیح محصول

توضیح محصول

اگر در زمینه بازاریابی محتوا وارد شده اید، یقینا با اهمیت صفحات توضیح محصول آشنایی دارید و می دانید که گوگل، چه اهمیتی به اینگونه صفحات می دهد. درواقع صفحات توضیح محصول نقش معرفی محصولات ما را به کاربران به توجه به خواست و سلیقه آنان دارند. اگر در نوشتن توضیح محصول دقت کافی را به خرج دهیم، عبارات و کلمات خوبی را برای معرفی محصول برگزینیم، کسب و کار ما هم از لحاظ رتبه بندی گوگل و هم از لحاظ ارزش، بسیار رشد خواهد کرد.

توضیح محصول

بازاریابی محتوای اصولی برای توضیح محصول

انجام فروش به صورت اینترنتی بدون بازاریابی محتوایی بسیار مشکل است؛ چرا که عذاب وجدان کاربران شما در هنگام خرید محصول مانع از انجام خرید آنان می شود و در نهایت تمام برنامه های شما از بین خواهد رفت. بنابراین رکن اصلی فروش در بازاریابی محتوا از بین بردن عذاب وجدان کاربران توسط درج یک توضیح محصول عالی برای خرید است. اگر این کار به درستی انجام گردد، خریدهای زیادی در کسب و کار شما ایجاد خواهد شد.

البته بعد از فروش اولیه محصول، کار بازاریابی محتوا، محتوای باکیفیت و توضیح محصول تمام نمی شود؛ بلکه در صورت ایجاد حس خوب و جلب اعتماد مشتری، او را به خرید مجدد ترغیب خواهید کرد. درواقع توضیح محصول اصولی، هم باعث انجام خرید و هم باعث جلب اعتماد، برند سازی، خریدهای متداول و ایجاد حس خوب در مشتری می شود.

با توجه به مطالب بالا، نتیجه این می شود: محتوای صفحات توضیح محصول، باید به بهترین نحو انتخاب گردد تا عذاب وجدان مشتری را از بین برده و باعث انجام خرید وی شود. سپس احساس خوبی را نسبت به کسب و کار شما ایجاد کند که باعث خریدهای بعدی و معرفی شما به دوستان و آشنایانش شود.

توضیح محصول

بایدها و نبایدهای صفحات توضیح محصول

برای افزایش فروش، نیازمند برخی نکاتی هستید که باعث موفقیت شما در بازاریابی محتوا می شوند. از آنجایی که بازاریابی محتوا از طریق صفحات معرفی محصول، مستلزم رعایت بایدها و عدم انجام نبایدهایی است، در زیر به این موارد اشاره شده است:

  • برای اینکه فروش شما به مقدار افزاینده ای افزایش یابد، سعی کنید حسی را در مشتری ایجاد کنید که یک پیشنهاد ویژه دریافت کرده است که فقط برای یکبار نمایش داده می شود و اگر محصول را نخرد، آنرا از دست داده است.
  • مشتری برای انجام خرید، باید مطمئن شود که پایین ترین قیمت بازار به او پیشنهاد شده است و در عین حال، کیفیت محصول نیز حفظ گردیده است.
  • سعی کنید محصولات خود را منحصر به فرد جلوه دهید تا بازار هدف مشخصی را در برگیرد.
  • ایجاد حس ضروری بودن یک محصول برای موقعیتی خاص. برای مثال بگویید در کوهنوردی، حتما به این وسایل نیاز خواهید داشت.
  • مشتری باید از صرفه مالی محصول خریده شده مطمئن باشد. برای مثال، در خرید یک کوله پشتی، باید بگویید که تا 3 سال، به خرید هیچگونه کوله پشتی نیاز ندارید.
  • کاربردهای مختلف محصولات خود را ذکر کنید. برای مثال، در فروش یک کوله پشتی ذکر کنید که این کوله پشتی توانایی تبدیل شدن به کیف دستی را نیز دارد.

نبایدهای صفحات توضیح محصول

  • به هیچ عنوان از افعال دستوری مانند بخرید استفاده نکنید و همیشه سعی کنید، خرید محصول را پیشنهاد کنید.
  • توجه داشته باشید استفاده از کلمات شاید، تقریبا و حدودا باعث ایجاد شک و تردید در مشتری و درنتیجه عدم انجام خرید می شود.
  • همچنین در صفحات شرح محصول، نباید از تکیه کلمات خاص مانند درواقع، فوق العاده، حقیقتا، واقعا و… استفاده کرد. چراکه به دلیل استفاده زیاد، باعث خستگی کاربر و تکراری شدن متن می شود.

سعی کنید متونی که برای بازاریابی محتوا انتخاب می کنید از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشند و روی تک تک کلمات آن فکر شده باشد. در اینصورت است که فروشی بالا خواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد/

شما می توانید از کدهای زیر استفاده کنید:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام