با روش های افزایش بازدید سایت آشنا شوید

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های مدیران سایت ها امروزه افزایش میزان بازدید از وب سایت می باشد. هر چقدر که بازدید سایت شما بیشتر باشد، در کسب و کارتان موفق خواهید بود و بیشتر سود خواهید داشت. افزایش میزان مخاطب همچنین یکی از اصلی ترین دغدغه های وبلاگ ها، سایت های خبری و رسانه های اینترنتی به شمار می رود و مجموعه روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در این پست به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. در صورتی که به تازگی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده اید و نمی دانید چگونه می توانید مخاطبین خود را افزایش داده و بازدید سایت خود را بالا ببرید، این پست می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود که می توانید با مطالعه آن، با بهترین روش های بهینه سازی سایت و افزایش مخاطب بیشتر آشنا شوید.

 بازدید سایت

راهکارهای افزایش بازدید از سایت

همان طور که گفته شد، راهکارهای مختلفی برای افزایش بازدید از سایت ها وجود دارد که در این پست به تشریح و بررسی عملکرد در کنار اهمیت آن در افزایش مخاطب می پردازیم اما در ابتدا بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که منظور ما از افزایش بازدید از سایت دقیقا چیست و ما چه می خواهیم؟ آیا مثلا به عنوان یک رسانه تکنولوژی می خواهیم گروهی از پزشکان از وب سایت ما دیدن کنند یا بیشتر به دنبال بازدید هایی هستیم که دانشجویان کامپیوتر و فعالین حوزه IT از وب سایت ما دیدن نمایند؟ قطعا جواب گزینه شماره دو بوده و ما می خواهیم مخاطبینی داشته باشیم که در میان جامعه آماری حساب شده در شروع کسب و کار اینترنتی ما بوده اند و می توانند از خدمات ما استفاده کنند یا به اصطلاح مشتریان بالقوه ما به شمار می روند. در این پست به راهکارهایی می پردازیم که در بهینه سازی سایت به ما کمک می کند و می تواند نتیجه ای مطلوب برای افزایش بازدید سایت ما داشته باشد. همچنین به شما خواهیم گفت که دقیقا چگونه می توانید برای افزایش میزان بازدید از سایت خود، جامعه آماری هدف و درست را نشانه گرفته و آن ها را به سمت خود جذب نمایید.

 بازدید سایت

گام اول، تولید محتوا استاندارد

پس از طراحی و پیاده سازی وب سایت خود برای این که مشتریان بالقوه و مخاطبین را به سایت خود جذب کرده و بازدید سایت خود را افزایش دهید، باید به تولید محتوا به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای عرضه شده توسط موتورهای جستجو بپردازید. در این گام باید دقت داشته باشید به موضوعاتی بپردازید که در زمینه کاری وب سایت شما می تواند به کاربر کمک کند. برای مثال وب سایتی که در زمینه فروش موبایل های هوشمند فعالیت می کند، می تواند با ارائه محتوای متنی، گرافیکی و اینفوگرافیک ها، مخاطبینی را به وب سایت خود جذب کند که می خواهند در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهند. از مهم ترین مباحثی که در تولید محتوا استاندارد مطرح می شود، استفاده از کلمات کلیدی پر تکرار می باشد که در این رابطه می توانید از ابزار خود شرکت گوگل به این منظور استفاده نمایید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مربوط به موضوع محتوا در کنار تولید محتوای استاندارد می تواند وب سایت شما را به عنوان یکی از وب سایت های مهم در زمینه کاری خود مطرح نماید.

 بازدید سایت

بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی وب سایت کار سخت، زمان بر و پر هزینه ای نیست و شما می توانید با روش های ساده ای که در این راه وجود دارد، بهینه سازی وب سایت خود را به بهترین نحو انجام دهید. برای مثال تولید محتوا می تواند یکی از بهترین روش های بهینه سازی وب سایت شما به شمار رود. از دیگر روش های بهینه سازی وب سایت می توان به استفاده از شبکه های اجتماعی، رپورتاژ آگهی، جذب مخاطب از طریق سایت های دیگر و سایر کارهایی اشاره نمود که در ادامه به تشریح برخی از مهم ترین آن ها می پردازیم. ولی زمانی که وب سایت شما رتبه سئو خوبی را از موتور های جستجو دریافت کند و به اصطلاح وب سایتی مفید شناخته شود. همواره به عنوان اولین انتخاب در میان انتخاب های موتورهای جستجو مانند گوگل بوده و می تواند در جذب مخاطب بهترین نتیجه را داشته باشد. اگر در ابتدای راه افزایش بازدید سایت هستید و نمی خواهید در این خصوص هزینه زیادی را پرداخت نمایید، می توانید سرمایه وقتی و مالی خود را برای بهینه سازی وب سایت قرار داده و بهترین رتبه ها را از موتورهای جستجو دریافت نمایید.

 بازدید سایت

شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید!

شبکه های اجتماعی در سال های اخیر یکی از مهم ترین انقلاب ها را در رسانه ها ایجاد کردند. در واقع شما از طریق شبکه های اجتماعی می توانید تعاملی سازنده با جامعه هدف خود داشته باشید تا آن ها بتوانند از مهم ترین اخبار سایت شما با خبر شده و به سایت شما هدایت شوند. شبکه های اجتماعی همچنین راهی بسیار خوب برای افزایش بازدید سایت و جذب مخاطبین جدید مورد استفاده وب سایت ها می باشد. شما می توانید با قرار دادن لینک ورود به سایت خود در شبکه های اجتماعی و افزایش کلیک خور آن با تشویق مخاطبین، علاوه بر افزایش بازدید سایت، به بهبود رتبه سئو سایت خود نیز کمک شایانی نمایید. شما می توانید برای افزایش بازدید سایت خود جشنواره های ویژه ای که همواره دارید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و مخاطبین جدید خود را جذب نمایید. همچنین شایان ذکر است که امروزه بسیاری از ربات هایی که برای ارائه رتبه سئو در حال فعالیت در سایت ها هستند، دریافت لینک از شبکه های اجتماعی را به طور مکرر چک کرده و به میزان افرادی که از طریق شبکه های اجتماعی بازدید سایت شما را بالا می برند، اهمیت بسیار زیادی می دهند.

 بازدید سایت

کلام آخر

زمانی که یک کسب و کار اینترنتی یا یک وب سایت راه اندازی می شود، از اصلی ترین دغدغه های مدیران افزایش بازدید سایت می باشد. در این متن به شما گفتیم که برای افزایش میزان مخاطبین می توانید از چه راهکارهایی استفاده نمایید و اصولا استفاده از چه روش هایی می تواند در افزایش بازدید از سایت شما تاثیر گذار باشد. تمامی روش های یاد شده دارای تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته و بزرگترین فروشگاه های اینترنتی و کسب و کارهای الکترونیک از این روش ها استفاده می کنند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام