توجه به اصول تولید محتوا و رعایت نکات ضروری در این زمینه

اصول تولید محتوا

امروزه اگر بخواهیم در بازار رقابت ها موفق باشیم باید سعی کنیم از بازاریابی محتوایی در این زمینه بهره ببریم . همه ما می دانیم که تولید محتوا چیست ! اصول تولید محتوا به مجموعه قوانینی اطلاق می شود که بعد از طراحی یک سایت در بالا بردن کیفیت سایت طراحی شده کمک کند . هر چه تولید محتوا شما بهتر باشد و کیفیت بالایی داشته باشد امکان جذب مخاطبان بیشتری را برای شما فراهم می کند . و تعداد افرادی که از سایت شما دیدن می کنند افزایش پیدا می کنند . در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی جامع در خصوص اصول تولید محتوا در اختیارتان قرار دهیم .

برای یک تولید محتوا خوب به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم

 • یکی از مهمترین اصول تولید محتوا خوب موجز و خلاصه بودن مطالب ذکر شده درعین کامل بودن مطالب است . به طور کلی سعی شود که مطالب به صورت اختصار نوشته شوند تا خواننده را خسته نکند و در عین حال به طور کامل در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات کافی را در اختیار خواننده قرار دهد .
 • سعی شود مطالب به صورت ساده نوشته شود تا تمام اقشار و افراد با میزان سواد و تحصیلات مختلف بتوانند از آن بهره برده و به اصطلاح برای همه قابل فهم باشد نیازی نیست که مطالب به صورت تخصصی و فنی بیان شود . ساده نویسی و جذابیت ادای کلمات در جذب مخاطبین تاثیر فراوان دارد .
 • برای بیان مطالب سعی شود از سر تیتر هایی استفاده شود که جذاب و جامع باشد و خواننده با مشاهده سر تیتر نسبت به خواندن ادامه مطالب ترغیب شود .
 • یکی دیگر از اصول تولید محتوا که قابل توجه است استفاده از عکسها ، تصاویر وویدئو های مرتبط با موضوع است .سعی کنید قبل از استفاده از این تصاویر و عکس ها توضیاتی در مورد آن ها داده شود و بعد متناسب با متن عکس و یا تصویری قرار داده شود .
 • همیشه در بیان مطالب سعی کنید که تا حدودی شوخ طبعی را در بیان مطالب سر لوحه کار خود قرار دهید تا خواننده با شما احساس نزدیکی و صمیمیت داشته باشد  . در اصول تولید محتوا خلاقیت و جذابیت نیز از دیگر نکات قابل اهمیت است .

اصول تولید محتوا

توجه به نیاز کاربر در اصول تولید محتوا

با توجه به این که مخاطبان اصلی وب سایتی که شما طراحی کرده اید کاربران شما هستند خوب است که به این نکته توجه داشته باشید که در محتوای تولید شده سعی شود نیاز مخاطب برطرف شود تمامی سوالات مخاطب برطرف شده و  و اطلاعاتی را که لازم دارد نیز به دست آورد . و دیگر نیازی به مراجعه به سایت های دیگر نداشته باشند .

اصول تولید محتوا

مهم ترین اصول تولید محتوا

یکی از مهم ترین اصول تولید محتوا به اصطلاح لینک دهی و لینک گیری است . منظور از لینک دهی به بیانی ساده این است که در مطالب بیان شده عبارت ها و کلماتی را به صفحه های وب سایت خود و دیگر صفحات لینک کنیم . منظور از لینک گیری این است که با استفاده از روش های مختلف سعی کنیم که از وب سایت هایی که دارای باز دید کنندگان زیادی هستند در خواست کنیم که مطالب نوشته شده ما را در وب سایت خود قرار دهند .

اصول تولید محتوا

اهمیت اصول تولید محتوا ارزشمند

یک تولید محتوا ارزشمند محتوایی است که بتواند مخاطبان زیادی را به خود جذب کند . لازمه تحقق این امر این است که نام مقاله و کلمات کلیدی خود را به گونه ای انتخاب کنید که افرادی که به دنبال موضوعی خاص هستند به راحتی آن را پیدا کرده و وارد سایت شما شوند . از دیگر مواردی که جزء اصول تولید محتوا محسوب می شود ایجاد حس اعتماد و اطمینان بین بازدیدکنندگان شماست به صورتی که با ارائه مقاله در مورد موضوعی خاص و پاسخگویی به سوالات خوانندگان این حس اطمینان در آن ها به وجود بیاید . و فضایی را به وجود بیاورید که خواننده پس از خواندن مقاله شما امکان نقد و بررسی برایش فراهم باشد .

اصول تولید محتوا

چگونگی اصول تولید محتوا

 • استفاده از یک کتاب مرتبط با مقاله و نوشتن بخشی از آن کتاب
 • مطالعه مقالات مرتبط با موضوع و نوشتن چکیده آن مقالات
 • استفاده از سایت های خارجی و ترجمه مطالب آن سایت ها
 • گفتگو و مصاحبه با افراد آگاه
 • بیان تجربیات شخصی و استفاده از آن ها
 • استفاده و به کار گیری مطالبی که در مجلات مختلف بیان شده است

با رعایت نکات ذکر شده می توانید اصول تولید محتوا را رعایت کرده و استفاده لازم را ببرید .

در یک تولید محتوا خوب چه نکاتی باید رعایت شود :

– در مقاله تا جای ممکن از متنی روان استفاده شود .

-نکات دستوری و نگارشی در متن نوشته شده به کار برده و رعایت شود .

-کلمه کلیدی اصلی حتما در ابتدای مقاله استفاده شود .

-در هر پاراگراف حتما کلمه کلیدی را به کا ببریم .

-پس از پایان توضیح در مورد هر مطلب عکس و تصویری متناسب با موضوع قرار داده شود .

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام