دگرگونی عصر رسانه های الکترونیکی در تولید محتوا

فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و بسیاری دیگر از رسانه های الکترونیکی به همراه وب سایت های خبری، عصر ارتباطات را شکلی تازه بخشیده اند. تولید محتوا اما در این بین دستخوش تغییراتی شد و با گذشته تفاوت پیدا کرد که در این پست به درک اهمیت تولید انواع محتوا و موقعیت شبکه های اجتماعی و وب سایت های خبری می پردازیم. پیش از آن لازم است که اگر کسب و کار اینترنتی دارید و یا می خواهید در عصر ارتباطات از طریق راه اندازی کسب و کار اینترنتی پول در آورید نیازمند تولید انواع محتوا می باشید. در این پست به روش های تولید انواع محتوا می پردازیم و به شما خواهیم گفت که چرا شما هم باید در این زمینه فعالیت کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید. کسب و کارهای اینترنتی و وب سایت ها برای بیشتر دیده شدن، نیازمند تولید محتوا به صورت متنی، گرافیکی، مالتی مدیا و غیره می باشند و نیازمند حضور مداوم و مستمر در شبکه های اجتماعی هستند که این امر به جز با تولید انواع محتوا میسر نخواهد شد.

 تولید محتوا

چرا باید تولید محتوا انجام دهیم؟

اگر می خواهید بیشتر دیده شوید، مخاطب های فعال داشته باشید و مشتریان بالقوه خود را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید، نیازمند معرفی خود به صورت تبلیغات، اخبار، رپورتاژ و از طریق شبکه های اجتماعی و سایت ها می باشید که این امر به جز با تولید انواع محتوا میسر نمی شود. زمانی که شما محتوایی را تولید کرده و بر روی وب سایت قرار می دهید یا در شبکه های اجتماعی بارگذاری می کنید، به محتوای شما از طریق گوگل اعتباری تخصیص داده می شود، هرچقدر که وب سایت و شبکه های اجتماعی شما که لینک سایت شما را دارند بیشتر باشد، قطعا رتبه های بهتری را کسب کرده و مخاطبین بیشتری از طریق جستجو در موتورهای جستجو از جمله گوگل وارد وب سایت شما می شوند. اما در تولید این محتوا باید برخی از نکات را رعایت کنید که در واقع این نکات را می توان دگرگونی عصر رسانه های الکترونیکی در تولید انواع محتوا نامگذاری نمود و در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 تولید محتوا

تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی

برخلاف گذشته که هیچ موتور جستجوی خودکاری در زمینه پیدا کردن محتوا وجود نداشت و اصولا محتوا به صورت چاپ شده در کتاب ها، مجلات و روزنامه ها به دست مردم می رسیدند، امروزه مرجع بسیار معتبری وجود دارد که به شما می گوید عموما آحاد جامعه به دنبال چه کلماتی هستند و از چه محتوایی خوششان می آید. کلمات کلیدی در واقع کلیدی هستند که به شما داده می شود و می تواند برای بیشتر دیده شدن، دریافت رنک بهتر از دید موتورهای جستجو و جذب مخاطب می توانند راهگشای شما باشند. کلمات کلیدی که در تولید محتوا استفاده می کنید، در محتوای گرافیکی و مالتی مدیا می تواند به عنوان توضیحات استفاده شود و در صورتی که محتوای شما به صورت متنی در حال نگارش است بهتر است با چگالی حداقل ۱ درصد از محتوا، در متن قرار داده شود. این به آن معنی است که شما باید حداقل در هر صد کلمه ای که در محتوای خود می نویسید، یک بار از کلمه کلیدی که انتخاب کرده اید استفاده نمایید. برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از ابزاری که گوگل در اختیار شما قرار می دهد استفاده نمایید.

 تولید محتوا

تولید محتوا برای رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی

همانطور که در بخش های پیشین نیز به معرفی آن پرداختیم، محتوای تولید شده شما تنها بر روی سایت های اینترنتی قرار نمی گیرد و گاها می توانید برای جذب مخاطب از محتوای تولید شده برای شبکه های اجتماعی استفاده نمایید. این محتوا باید به گونه ای خاص تولید شده باشد و نیازی به استفاده از کلمات کلیدی در آن ها نیست. در محتوای تولید شده برای یک شبکه اجتماعی شما باید حتما یک عکس به پست خود ضمیمه کنید که در این جا استفاده از اینفوگرافیک ها می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود. همچنین شما باید بتوانید به صورت خلاصه و با کمترین میزان کاراکتر، محتوای خود را تولید کرده و بارگذاری نمایید، دریافت نظرات، تشویق مخاطبان به نظر دادن و همچنین پویایی برای ایجاد ارتباط با مخاطبین را می توان از مهم ترین نکته هایی دانست که یک محتوای خوب تولید شده برای شبکه های اجتماعی باید شامل آن شود. زمانی که شما محتوایی را در شبکه های اجتماعی قرار می دهید، در صورتی که کسب و کار آنلاین و وب سایتی دارید، می توانید لینک صفحه مربوطه را در پایین پست قرار داده و با دعوت از مخاطبین برای کلیک بر روی لینک وب سایت خودتان، به بهینه سازی بهتر سایت خود کمک کنید.

 تولید محتوا

رسانه های الکترونیکی و تولید محتوای رپورتاژ

یکی از مهم ترین نوع محتوایی که می توانید برای بیشتر دیده شدن از آن استفاده کنید، رپورتاژ آگهی و رپورتاژ خبری در وب سایت های مختلف خبری و به اصطلاح رسانه های الکترونیکی می باشد. در واقع شما با این کار لینکی را از وب سایت خود در سایت هایی قرار می دهید که سئوی بسیار قوی داشته و قطعا رپورتاژ شما را در صدر رتبه های گوگل نمایش می دهند. از مهم ترین فواید استفاده از این نوع تولید محتوا می تواند به بهینه سازی بهتر وب سایت شما و همچنین جذب مخاطب بیشتر کمک شایانی نماید. رسانه های الکترونیکی که رپورتاژ شما را نمایش می دهند باید در موضوعی مانند کسب و کار یا رسانه شما فعالیت نمایند تا بیشترین میزان جذب مخاطب را داشته باشید. تولید محتوا برای رسانه های الکترونیکی یا تولید رپورتاژ باید جذاب باشد و در مورد موضوعات روز سخن بگوید که بیشتر کاربران در اینترنت به دنبال آن موضوع می باشند.

 تولید محتوا

کلام آخر

در صورتی که به دنبال راهی برای بیشتر دیده شدن در محیط اینترنت و شبکه های مجازی دارید می توانید به دنبال تولید محتوای متنی، محتوای گرافیکی و مالتی مدیا باشید. محتوای تولید شده شما باید قوانین بهینه سازی را برای سایت ها داشته باشد و همچنین در صورتی که در شبکه های مجازی انتشار می یابد، بتواند بیشترین بازدید کننده را به خود جذب کند. بیشترین کسب و کارها و فروشگاه آنلاین که امروزه توانسته اند به موفقیت برسند، تولید و انتشار محتوا را جدی گرفته اند و همه آن ها بلاگ ها، رپورتاژ ها و شبکه های اجتماعی بسیار قوی داشته اند. در این پست ویژگی ها و دلایل تولید محتوا را مورد بررسی قرار دادیم.

 

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام