مشتریان بالقوه شما معمولا چه کلمات کلیدی را بیشتر جستجو می کنند

امروزه بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی، فروشگاه آنلاین و سایت های خدمات رسانی، به دنبال روش هایی برای بیشتر دیده شدن هستند و تولید محتوا برای جذب بیشترین مخاطب و مشتریان بالقوه تاثیر بسیار زیادی دارد. اینباند مارکتینگ یا بازاریابی جاذبه ای را می توان به عنوان یکی از شاخه های اصلی تجارت الکترونیک معرفی کرد که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است ولی همانطور که می دانید، استفاده از کلمات کلیدی دارای تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد که در مورد محصول، خدمات یا محتوای شما در موتورهای جستجو نظیر گوگل جستجو انجام می دهند. در این پست به شما خواهیم گفت که اولا چگونه می توانید یک محتوای خوب و جذاب برای مخاطبان خود تولید کنید و در قدم بعدی، چگونه می توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید که می تواند در جذب مشتریان بالقوه شما تاثیرگذار باشند.

 تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

هر نوع متن، عکس، فیلم، اینفوگرافیک، طرح و لوگو که بر روی سایت شما قرار داده می شود را محتوا می گویند که باید بر اساس استانداردهای خاص خود طراحی شود. در این پست بیشتر ما به محتوای تولید شده به صورت متنی بیشتر می پردازیم و می خواهیم ذهن شما را برای ایجاد بستر مناسب برای استفاده از کلمات کلیدی آماده کنیم. محتوای تولید شده به صورت متنی امروزه بسیار مورد توجه کاربران قرار می گیرد. متن شما باید جذاب باشد و اطلاعات درست را به کاربر بدهد. استفاده از عکس ها، فیلم ها و سایر فایل های گرافیکی و یک محیط جذاب برای مشاهده متن می تواند فاکتورهای اصلی تاثیرگذار بر محبوبیت محتوای تولید شده به صورت گرافیکی به شمار رود. برای اینکه در تولید محتوای متنی موفق باشید، باید این نکته را به خاطر بسپارید که استفاده از چگالی یک درصد برای کلمات کلیدی را فراموش نکرده و همچنین از کلمات کلیدی، محتوا و متنی جذاب و کاربر پسند در متن خود قرار دهید. عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند تعیین کنند که یک محتوا باید چه خصوصیاتی داشته باشد. در ادامه به بررسی انواع محتوای تولید شده به صورت متنی و خصوصیات آنها خواهیم پرداخت.

 تولید محتوا

انواع محتوای متنی

همانطور که گفته شد، محتوای متنی در انواع مختلفی تولید می شود و باید از کلمات کلیدی اساسی به صورت مناسب با چگالی یک درصد در آن استفاده نمود. اما تولید محتوای متنی برای وب سایت باید خصوصیات مربوط به خود یعنی جذابیت، استفاده از قوانین نگارشی، استفاده از قوانین بهینه سازی، استفاده از عکس ها و محتوای چند رسانه ای مرتبط و همچنین کلمات کلیدی و قوانین چگالی در آن رعایت شده باشد. در محتوای متنی تولید شده برای شبکه های اجتماعی، شاید نیاز چندانی به استفاده از کلمات کلیدی نباشد ولی باید از آنها به همراه چگالی مناسب استفاده کنید. محتوای شبکه های اجتماعی باید جذاب، کوتاه و تاثیرگذار باشند. آخرین نوع تولید محتوای متنی که در این مطلب به آن می پردازیم، استفاده از محتوای تولید شده برای رپورتاژ وب سایت های مختلف می باشد و شما می توانید از آن استفاده نمایید. در کل می توان گفت که تولید محتوا بیشتر بر پایه و اساس استفاده مناسب از کلمات کلیدی شکل گرفته است و در صورتی که می خواهید بهترین محتوا را داشته باشید باید از کلمات کلیدی استفاده نمایید. در ادامه بیشتر به روش های پیدا کردن کلمات کلیدی می پردازیم.

 تولید محتوا

کلمات کلیدی چیست؟

تصور کنید که می خواهید یک محتوا تولید کنید و به این منظور می خواهید از کلماتی استفاده کنید که بیشترین میزان جستجو را در موتورهای جستجوگر مانند گوگل دارند. این کلمات که اصطلاحا کلمات کلیدی نامیده می شوند، دارای اهمیت بسیار زیادی می باشند و باید با چگالی یک درصد مورد استفاده قرار گیرند. پیدا کردن کلمات کلیدی پر جستجو در موتورهای جستجو کار سختی نیست ولی اینکه بتوانید از آنها استفاده کنید می تواند در افزایش مخاطبین و مشتریان بالقوه بسیار مناسب باشد. پیدا کردن کلمات کلیدی که توسط کاربران و مشتریان بیشتر مورد استفاده هستند با استفاده از ابزارهایی که گوگل در اختیار شما قرار می دهد بسیار ساده است و شما می توانید از google analytics و یا google keyword planner برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده نمایید. برای دسترسی به این قابلیت ها باید از سرور سایر کشورها استفاده کنید چرا که دسترسی به این دو قابلیت برای کاربران ایرانی محدود شده است. استفاده از کلمات کلیدی محدود به تولید محتوا به صورت متنی نیست و شما می توانید در محتوای گرافیکی خود نیز از کلمات کلیدی برای رتبه گیری در گوگل استفاده نمایید که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

 تولید محتوا

تولید محتوای گرافیکی با ثبت کلمات کلیدی

یکی از بهترین نوع بازاریابی جاذبه ای که در ابتدای بحث به آن اشاره کردیم، استفاده از محتوای تولید شده به صورت گرافیکی می باشد. فیلم، عکس، طرح، اینفوگرافیک و غیره از انواع محتوای گرافیکی مورد استفاده در وب سایت ها به شمار می رود که شما می توانید از آنها استفاده نمایید. برای استفاده از محتوای گرافیکی با ثبت کلمات کلیدی باید در ابتدا با ابزارهایی که معرفی شد، کلمات کلیدی پر تکرار در موتورهای جستجو را پیدا کنید و سپس آنها را به صورت ALT و TAG در محتوای گرافیکی خود استفاده نمایید. در واقع این کلمات باید به صورت تکی به عنوان نام و شناسه محتوای گرافیکی شما مورد استفاده باشند. استفاده از کلمات کلیدی در شناسه و نام تصاویر می تواند تاثیر بسزایی در پیدا کردن مشتریان بالقوه کسب و کار اینترنتی شما به شمار رود. در کل می توان گفت کلمات کلیدی، کلید اصلی پیدا کردن مخاطبینی می باشند که می توانند مشتری بالقوه کسب و کار شما به شمار روند. همچنین هر چقدر که رتبه سایت شما از دید گوگل بهتر شود، سایت شما در کلمات جستجوی گسترده تری می تواند رتبه های بالا و صفحه اول را کسب نماید.

 تولید محتوا

کلام آخر

داشتن اطلاعات کافی در زمینه تولید محتوا و استفاده از کلمات کلیدی می تواند در بهینه سازی وب سایت شما گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود. در صورتی که از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، قطعا رتبه وب سایت شما بهبود پیدا می کند و به صفحه اول گوگل نزدیکتر می شوید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب از طریق ابزارهایی که به شما معرفی کردیم می تواند در بهبود سایت شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در صورتی که می خواهید در مورد بهینه سازی سایت از طریق بازاریابی جاذبه ای و سئو سایت اطلاعات بیشتری کسب نمایید و یا برای تولید محتوا مشکلی دارید می توانید از کارشناسان این امر استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام