آشنایی با چک لیست سئوی داخلی سایت

چک لیست سئوی داخلی سایت

آشنایی با چک لیست چک لیست سئوی داخلی سایت می تواند برای بسیاری از برنامه نویسان سایت مفید باشد، در این مطلب قصد داریم مطالبی مفید درباره چک لیست سئوی داخلی سایت برای شما ارائه دهیم تا با آشنایی بیشتر با این موضوع بتوانید از چک لیست سئوی داخلی سایت به درستی در وب سایت خود استفاده کنید.

چک لیست سئوی داخلی سایت چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی تک تک موارد در چک لیست سئوی داخلی سایت بپردازیم بهتر است ابتدا به این موضوع بپردازیم که اصلاً چک لیست سئوی داخلی سایت چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که سئوی داخلی سایت شامل مواردی است که در صورتی که آنها را رعایت کنید وب سایت شما توسط موتور های جستجوگر علی الخصوص موتور جستجوگر گوگل شناسایی می‌شوند و در صفحات اول این موتور های جستجو قرار می گیرد. منظور از چک لیست سئوی داخلی سایت مجموعه این موارد می باشد که به صورت یک لیست جمع آوری شده ‌اند تا شما بتوانید بهتر این موارد را به یاد آورید و از آنها در وب سایت خود استفاده کنید. به صورت کلی شما همواره باید یک سری از قوانین را در وب سایت خود رعایت کنید که در ادامه به معرفی این قوانین خواهیم پرداخت.

چک لیست سئوی داخلی سایت

انتخاب دامنه و پسوند

یکی از مهمترین مواردی که قطعا باید آن را در ابتدای  چک لیست سئوی داخلی سایت قرار دهیم انتخاب دامنه مناسب می باشد، انتخاب دامنه مناسب و مرتبط با حوزه فعالیت وبسایت شما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر سئوی داخلی وب سایت شما بگذارد. انتخاب نام دامنه مناسب و مرتبط با برند شما می‌تواند باعث شود تا موتورهای جستجوگر امروزی از جمله موتور جستجوگر گوگل خیلی سریع وب سایت شما را به عنوان یک وب سایت معتبر شناسایی کند و آن را در لیست ابتدایی خود به نمایش بگذارد. یکی دیگر از موارد مهمی که باید در چک لیست سئوی داخلی سایت به آن اشاره کنیم انتخاب پسوند مناسب برای وب سایت می باشد، واضح است که اگر شما از پسوندهای کشوری در وب سایت خود استفاده کنید کاربران محلی که مطالب مرتبط با وب سایت شما را جستجو می‌ کنند خیلی سریع نام وب‌ سایت شما را در صفحه اول موتور جستجوگر خود مشاهده می‌ کنند.

چک لیست سئوی داخلی سایت

در دسترس whois بودن و عمر طولانی دامنه

از مهمترین مواردی که در چک لیست سئوی داخلی سایت باید به آن دقت داشته باشید ثبت دامنه سایت به صورت طولانی مدت می باشد، هرچه طول عمر دامنه وب سایت شما طولانی تر باشد موتور جستجوگر گوگل بهتر آن را شناسایی می کند و در صفحات اول خود آن را به نمایش می ‌گذارد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که گوگل چرا نسبت به این مورد از چک لیست سئوی داخلی سایت حساس است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که گوگل به این ترتیب تشخیص می دهد که آیا شما نسبت به فعالیت وبسایت خود جدی هستید یا خیر؟

در چک لیست سئوی داخلی سایت همواره به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعات whois وب سایت شما به صورت عموم در دسترس سایر کاربران باشد و این اطلاعات را به هیچ وجه مخفی نکنید.

چک لیست سئوی داخلی سایت

از کلمات کلیدی در نام دامنه استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در چک لیست سئوی داخلی سایت به آن اشاره کنیم استفاده از کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار شما در نام دامنه می باشد. این کار باعث می شود تا موتورهای جست و جو خیلی سریع تر وب سایت شما را شناسایی کنند و در نتیجه وب سایت شما در رتبه خوبی در لیست موتورهای جست و جو قرار بگیرد. سعی کنید در صورتی که در وب سایت خود از لینک مطالب و محتواهای خود استفاده می کنید حتما نام کلمات کلیدی خود را درون این لینک ها قرار دهید چرا که این کار نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی داخلی وب سایت شما دارد و یکی از مهمترین موارد در چک لیست سئوی داخلی سایت می باشد.

چک لیست سئوی داخلی سایت

هاست مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنید

انتخاب هاست مناسب یکی دیگر از مواردی است که در چک لیست سئوی داخلی سایت باید به آن اشاره کنیم، انتخاب هاست مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو داخلی وب سایت شما دارد. این که وب سایت شما چقدر در دسترس کاربران باشد و در چه مواقعی از روز بتواند به خواسته های کاربران پاسخ فقط بسیار مهم است و تاثیر بسیار زیادی در لیست جستجوی موتور های جستجوگر از جمله موتور جستجوگر گوگل دارد. نکته بسیار مهمی که در انتخاب هاست مناسب باید به آن دقت داشته باشید این است که هاست شما حتما باید از SSL پشتیبانی کند و همینطور دارای وب سرور بهینه سازی شده باشد تا سرعت لود کردن و سرعت دانلود از آن مناسب باشد تا باعث اذیت کاربران نشود. نکته دیگری که باعث شده است انتخاب هاست مناسب در چک لیست سئوی داخلی سایت قرار گیرد این است که آی پی سرور و هاست شما به هیچ وجه نباید جز لیست سیاه آی ‌پی‌ های گوگل باشد چرا که در این صورت وب سایت شما در لیست جستجو قرار نمی‌ گیرد.

چک لیست سئوی داخلی سایت

در روت هاست فایل robots.txt را ایجاد کنید

ساخت فایل robots.txt تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی داخلی وب سایت شما دارد، به همین علت است که آن را در بین موارد مهم در چک لیست سئوی داخلی سایت قرار داده ایم. سعی کنید در شروع کار وب سایت خود این فایل را بسازید و اقدام به تنظیم کردن آن کنید. با تنظیم کردن این فایل می توانید میزان دسترسی ربات های خزنده موتورهای جست و جو را به وب سایت خود تنظیم کنید و به این ترتیب باعث شوید که وب سایت شما در لیست جست و جوی موتورهای جست و جو قرار گیرد و رتبه خوبی داشته باشد.

چک لیست سئوی داخلی سایت

در وب سایت خود لینک سازی داخلی کنید

لینک سازی داخلی نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی داخلی وب سایت می گذارد و تقریبا می توان آن را جز مهم ترین موارد در چک لیست سئوی داخلی وب سایت قرار داد. لینک سازی داخلی وب سایت باعث می شود تا شما بتوانید مطالب قبلی خود را بهتر به کاربران نشان دهید و به این ترتیب موتورهای جستجو و علی الخصوص موتور جستجوگر گوگل که یک ربات جدا برای این کار دارد وب سایت شما را بهتر تشخیص خواهد داد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام